Güvenle Büyü Isparta - Ajans32

  • 1 Yorum
  • 29 Mayıs 2017, 23:55

27 Mayıs 2013 Pazartesi 09:00

 

Güvenle Büyü Isparta

Yılbaşında yürürlüğe giren, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile bütün iş yerlerine sorumluluk getirilmişti. Isparta’da konuyla ilgili onay alan ilk firma olan Haliloğlulları verdikleri hizmetleri Ajans32’ye anlattı.

Isparta’da bu alanda öncü olan firma Haliloğulları Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Şirketi deneyimli personeli ve kaliteli eğitimleri ile hizmet veriyor.

Kanun gereği iş yerlerinde, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev ve sorumlulukları yeniden düzenlenmişti. Kanun ile her çalışanın, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan
faydalanması amaçlanıyor.

İŞ YERLERİNDE SAĞLIKLI ORTAMI SAĞLAMAK
Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Şirketi olan Haliloğulları, Hizmet Yöneticisi Güner Duran, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Isparta’da onay alan ilk firma olduklarını dile getirdi.

Duran; “İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmenliği ile her türlü iş yerine; iş yeri hekimi ve iş yeri güvenliği uzmanı hizmetleri ve çalışanların sağlık muayenelerini yapmakla yetkili ve yeterli donanıma sahip bir şirketiz. 11 kişilik bir ekibimiz var. İş yeri Doktorumuz, iş yeri hemşiresi ve iş yeri güvenliği uzmanlarımız ile iş yerlerine eğitim ve hizmet vermekteyiz.

Dr. Halil Korkmaz’ın öncülüğünde açılan şirketimiz yeni ve kalitesini ispatlamış bir firmadır. Şu an Isparta’da 23 aktif firma ile çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.

İş Güvenliğinin amacını anlatan Duran; “İş yerlerinde çalışanlara en yüksek seviyede sağlıklı ortamı sağlamak, çalışma şartlarının olumsuz etkilerinden onları korumak, iş ve işçi arasında mümkün olan en iyi uyumu temin etmek, işyerlerindeki rizikoları tamamen ortadan kaldırmak veya zararları en aza indirmek temel amacımızdır. Ayrıca oluşabilecek maddi ve manevi zararları en aza indirmek ve çalışma verimini artırmakta hedeflerimizdendir” şeklinde konuştu.

İŞÇİLERİN SAĞLIĞINI KORUMAK
İş yeri hekimliği hakkında bilgi veren Duran; “İş yeri hekimliği ile İşçilerin sağlığını korumak ve geliştirmek için işçilere verilecek sağlık gözetimini yapılıyor. İş yerlerinde sağlık ve güvenlik risklerine karşı yürütülecek koruyucu faaliyetlerin gözetimine katkı sağlanıyor. İşçilerin yaptıkları işler, iş yerinde yapılan risk değerlendirme sonuçları ve maruziyet bilgileri ile iş giriş muayeneleri, periyodik sağlık muayeneleri sonuçları ve iş kazaları ile meslek hastalıkları kayıtlarının, işyerindeki kişisel sağlık dosyalarında gizlilik ilkesine uyularak saklanmasını sağlıyoruz”dedi.

ÖNLENEBİLİR KAZALAR BİLİNÇLİ ÇALIŞARAK ENGELLENEBİLİR
Güner Duran; “Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri, işçilerin sağlık gözetimi, Çalışma ortamının gözetimi, eğitim, danışmanlık ve bilgilendirme, İlkyardım ve acil müdahale, Kayıt ve istatistik vb. görevleri yerine getirmekle yükümlüdür. Bizde şirket olarak bunları işyerlerine sağlıyoruz. 50 kişinin altında olan işyerlerine bir seferlik, acil eylem planlarının raporlanmasını yapıyoruz. 50 kişi üzerinde olan firmalara her ay birebir eğitim veriyoruz. İşçi bilinçlendirmesi yapıyoruz. Eğitimlerimiz sonucunda sertifika veriyoruz. Ve verdiğimiz sertifika ile kanunun verdiği yükümlülüğü iş yerleri yerine getirmiş oluyor. Bizlerde işyeri ve çalışan güvenliğini, bilinçlendirmesini yapmış oluyoruz. İşçilere kişisel koruyucu denetimini öğretiyoruz. Tüm yurt genelinde mecburi olan ortak sağlık ve güvenlik birimlerinin yani bizlerin eğitimi sonucu iş kazalarında %88 azalma olduğu tespit edilmiştir. Tabi amacımız güvenli iş ortamı ve bilinçli işçiler ile önlenebilir kazaları en az seviyeye indirmektir. Biz Şirket olarak iş kazaların hiç olmamasını temenni ediyoruz. Bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulmaya çalışılan bu kanun ile bakanlığımızla ortak çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (1)
Eşref AKKURT
30 Mayıs 2017, 00:07

Isparta nın ilk OSGB firması , Isparta da İş sağlığı ve iş güvenliği alanında en profesyonel firma,

YORUM YAZIN